Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

BACHOVA KVETOVÁ TERAPIA A HOMEOPATIA

Bachova terapia
 
Zoznámte sa s Bachovou terapiou...
 
 
              V priebehu posledných 60-tichorokov mnohí prominentní  lekári – homeopati a liečitelia západnej Európy úspešne používajú esencie pripravované z 38 kvetov divo rastúcich rastlín, kríkov a stromov. Tieto tzv. Bachove liečivé kvety nie sú určené na bezprostredné liečenie telesných chorôb, ale harmonizujú emocionálne a psychické napätia, ktoré sú príčinou chorôb. Ich názov nesie meno Dr. Edwarda Bacha, anglického lekára, homeopata a bakteriológa.
 
        Edward Bach objavil v roku 1927, že určité divo rastúce kvety stromov, rastlín a kríkov majú schopnosť harmonizovať a liečiť negatívne stavy mysle. Tieto negatívne stavy Dr. Bach rozdelil do siedmych základných skupín:
  •  Strach
  •  Neistota
  •  Nedostatok záujmu o prítomnosť
  •  Osamelosť
  •  Prílišná starostlivosť o blaho iných
  •  Zúfalstvo a beznádej
 
        V každej skupine potom podrobnejšie popisuje jednotlivé stavy. Napr. v skupine strachu rozlišujeme päť esencií, podľa toho, o aký druh strachu sa jedná. Použite Bachových esencií je mnohostranné. Možno ich použiť pri chronických ochoreniach, na predchádzanie chorôb ,prevenciu,  na posilnenie vnútornej harmónie v krízových situáciách, na zlepšenie vzťahov a tiež na podporu detského vývoja. Zvlášť dobre dokážu odblokovať traumy, energetické bloky a šoky. Účinkujú dobre aj pre deti nepokojné, agresívne, žiarlivé, ustráchané, nesamostatné, tyranské a smutné.
 
        Esencie reagujú na detskú dušu jemne, harmonizujúco a vyrovnávajúco. Pritom dochádza ku zmenám, ktoré slúžia na pozitívny vývoj dieťaťa. Dieťa sa však určite nezmení od základu (napríklad z dieťaťa, ktoré je temperamentné, sa pôsobením Bachovej terapie nikdy nestane dieťa flegmatické a naopak). Bachova terapia sa pre dieťa hodí zvlášť dobre aj preto, lebo deti na ňu reagujú oveľa spontánnejší ako dospelí, ktorých stavy mysle a spôsoby sú už roky zafixované.
 
        Pri výbere esencie sa sústredíme na správanie dieťaťa, lebo ono ešte nevie vyjadriť svoj duševný stav slovami. Ak má dieťa problematické, alebo nápadité správanie, vždy preveríme, či vyvolávajúca príčina nie je v rodinnej situácií, alebo v prístupe rodičov. V niektorých situáciách je totiž vhodné, ak esencie súčasne užívajú aj rodičia. Bachova terapia nemá žiadne vedľajšie ani nežiaduce účinky a možno ju kombinovať aj s inými liekmi a dokonca aj s homeopatickou liečbou. 
 
Často je výborným pomocníkom v prípadoch, ktoré sa zdajú byť nezvládnuteľné a umožňuje vylúčiť psychofarmaká s ich mnohými nežiaducimi účinkami. Pre určenie Bachovej esencie, ktorú vaše dieťa potrebuje, je vhodné vyhľadať skúseného odborníka na Bachovu terapiu a absolvovať u neho tzv. terapeutický pohovor. Ten vám stanoví, ktoré esencie sú pre vás, alebo pre vaše dieťa vhodné a hneď vám ich aj namieša (užívanie je po kvapkách per orálne, na jazyk)
 
 
V prípade záujmu kontaktujte Mgr. Milotu Nemčokovú-Pfeffer, odborníčku na Bachovu terapiu a homeopatiu.
 
 
02/ 6231 7356
 
 
0908 074 894
 
 
TOPlist